Bursa Büyükşehir Belediyesi (BBB), Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) uyarınca gizliliğinizi korur ve kişisel verilerinizi işler. Bu gizlilik bildirimi, sizinle ilgili bilgileri nasıl topladığımızı, nasıl kullanıldığını ve güvende tutulduğunu, web sitemizi kullanırken gizlilik tercihlerinizi ve KVKK kapsamındaki bilgilere erişim hakkınızı açıklar.
    Hangi bilgileri topluyoruz? BBB Açık Veri Platformu’nda bir hesaba kaydolduğunuzda, sizden e-posta adresinizi, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmenizi isteyeceğiz.
    Ne için kullanıyoruz? Verdiğiniz bilgiler, BBB Açık Veri Platformu hesabınızı oluşturmak ve yönetmek ve BBB Açık Veri Platformu hesabınıza erişmek için oturum açma kimlik bilgilerinizi sağlamak için kullanılacaktır.
    Bilgilerinize kim erişebilir? • Veri güvenliğiniz için kullanıcı adınızı kişisel verileriniz ile eşleştirilemeyen ve anonim olma vasfınızı etkilemeyecek bir biçimde belirlemeniz gerekmektedir. Kullanıcı adı tercihi ile ilgili olarak tüm sorumluluk tarafınıza aittir. • Şifreniz hiç kimse tarafından görülemez.
    Bilgileriniz nerede tutuluyor? BBB Açık Veri Platformu ve onun aracılığıyla toplanan tüm bilgiler, Bursa/Türkiye’de bulunan ve yalnızca yukarıda belirtilen uygun tarafların erişebildiği sunucularda barındırılmaktadır.
    Bilgilerinizi güncelleme Hesap ayarlarınızı değiştirmek isterseniz, sitenin Profilimi Düzenle sayfasını kullanarak bunu yapabilirsiniz. Bu sayfadan şifrenizi ve e-posta adresinizi değiştirebilirsiniz.