Bursa Büyükşehir Belediyesi Açık Yeşil Platformu aracılığıyla sunulan veri setlerine erişerek farklı organizasyonlar tarafından paylaşılan bu verileri kullanmanız durumunda ilk kullanım tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan Açık Yeşil’in aşağıda belirtilen tüm kullanım koşullarını, KVKK hükümlerini ve Gizlilik Politikasını tarafınızca kabul ettiğiniz anlamına gelir. Verileri kullanırken aşağıdaki şartlar ve koşullara uymamanız durumunda verileri kullanma hakkınız sona erdirilecektir. Kullanıcı ayrıca; veri sağlayan organizasyonlar, bürolar ve ofisler tarafından tanımlanan ek kullanım şartlarını da kabul eder.

 • Açık Yeşil’de kullanıma sunulan halka açık veri setleri, bilgi amaçlı sağlanmıştır.
 • BBB, Açık Yeşil üzerinde kullanıma sunulan herhangi bir açık veri setinin eksiksizliğini, doğruluğunu, içeriğini veya belirli bir amaca uygunluğunu garanti etmez. Ayrıca herhangi bir organizasyon tarafından sağlanan kamuya açık veri setinin veya bu tür veri setlerini kullanan uygulamanın tamlığından, doğruluğundan, içeriğinden veya belirli bir amaca uygunluğundaki eksikliklerden sorumlu değildir. Verileri kullanırken, burada yer alan bilgilerin hataya tabi olduğunu ve doğrulama veya inceleme yapılmadan güvenilemeyeceğini anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.
 • Açık Yeşil Platformuna veri sağlayan organizasyonlar bu veriler için tek yetkili veri kaynaklarıdır. Bu organizasyonlar kendi paylaştıkları verinin veri kalitesinden sorumludurlar.
 • Veriler, organizasyonlar tarafından herhangi bir zamanda güncellenebilir, düzeltilebilir ve yenilenebilir.
 • Hiçbir durumda, BBB, doğrudan, dolaylı, sonuçsal veya özel zararlardan (sınırlama olmaksızın, kullanım kaybı, zaman veya veri kaybı, hizmetin aksaması, ticari kayıp, kâr veya tasarruf kaybı veya bilgisayar yazılım veya donanım maliyeti dahil) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Hiçbir durumda BBB, hatalı verilerin veya verilerin içerdiği bilgilerin yol açtığı kayıp veya zararlardan üçüncü tarafların talepleri de dahil olmak üzere herhangi bir talepten sorumlu tutulamaz.
 • Türkiye Cumhuriyeti yasalarının izin verdiği en geniş ölçüde, veriyi veya türetilmiş çalışmayı kullanımınızdan kaynaklanan doğrudan veya dolaylı zarar, kayıp, hasar vb. Yaşanabilecek herhangi olumsuz bir durumdan, hiçbir şekilde BBB’nin sorumlu tutulmayacağını kabul etmiş sayılırsınız.
 • Bu siteyi ve içeriğini yalnızca yasal amaçlarla ve başkalarının haklarını ihlal etmeyecek veya engellemeyecek şekilde kullanabilirsiniz.
 • BBB, bu site ve içerdiği veriler hakkındaki kullanıcıların yorumlarını kabul eder, ancak saldırgan, müstehcen, karalayıcı veya başka bir şekilde yasadışı materyallerin ve sitenin normal kullanımına müdahale eden herhangi bir eylemin yayınlanmasını veya iletilmesini yasaklar.
 • BBB, uygunsuz veya uygunsuz gördüğü veya bu Kullanım Koşullarını ihlal eden herhangi bir kullanıcı tarafından yayınlanan materyalleri bu siteden kaldırma hakkını saklı tutar.
 • BBB, önceden uyarıda bulunmaksızın bu sitenin herhangi bir yönünü düzenleyebilir, ekleyebilir veya değiştirebilir,
 • BBB bu sitede yayınlanan verilerin doğruluğunu her zaman garanti edemez. Bu, özellikle bu siteden çıkarılan ve üçüncü bir şahıs tarafından kullanıma sunulan veriler için geçerli olacaktır. Belirli bir veri kümesinin doğruluğu, güncelleme sıklığı vb. İle ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, lütfen iletişim bilgileriniz ve sorularınızla acikyesil@bursa.bel.tr adresine e-posta gönderin. Mümkün olan en kısa sürede yanıt vermeye çalışacağız.
 • BBB, zaman zaman bu site için geçerli hüküm ve koşulları değiştirebilir.
 • Kullanıcılar, bu sitede yer alan verileri, hüküm ve koşulları ihlal etmemesi kaydıyla herhangi bir amaçla kullanabilir.
 • Kullanıcılar, bu sitedeki verileri kullanan yazılım uygulamaları, görselleştirmeler vb. oluşturabilir. Böyle bir çalışma yapar veya yapmak isterseniz, acikyesil@bursa.bel.tr aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz, böylece her türlü yardımı sizin için sağlayabiliriz.
 • Kullanıcı bu siteden herhangi bir veri çıkarır ve yeniden kullanırsa, Bursa Büyükşehir Belediyesinin verilerin kalitesini veya doğruluğunu garanti edemeyeceğini açıkça belirtmelidir.
 • Bu Kullanım Koşulları, yasalar ihtilafı hükümlerine bakılmaksızın, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabidir ve yasalara göre yorumlanacaktır. Bu Kullanım Koşullarından kaynaklanan herhangi bir anlaşmazlıkta Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri yetkilidir.